Kapadokya’nın En Güzel Aktivitesi Balon Turları

Bilindiği üzere Kapadokya dünyaca ünlü doğa harikası peri bacaları ile tanınır ve Ülkemizin her yıl milyonlarca turist çeken yerlerindendir. Kapadokya gerek doğal güzellikleri gerek ise aktivite alanları ile Türkiye’nin turizm merkezlerinden birisidir. Kapadokya’da bulunan en güzel en gösterişli vadiler, en eşsiz kaya kiliseler ve freskler ile bölgenin en güzel mekanları bu coğrafya içerisinde yer almaktadır.  Kapadokya Peri bacaları ile ünlü bir çok kilise ve eski çağlardan kalma eserler ile doludur.

Kapadokya bölgesinde bulunan kiliseler her yıl binlerce hristiyanın ilgisini çekmekte ve bölgeye adeta akın ettirmektedir. Kapadokya bölgesinin tarihi dokusu saymakla bitmeyecek kadar geniş ve bir o kadar da ilgi çekicidir. Vadilerde yürüyüşlere katılabilirsiniz ve bölgenin doğal güzelliklerini görebilirsiniz. Toprak yapısı bakımından Üzüm yetiştiriciliğinin önde gelen isimlerinden birisidir Kapadokya. Üzüm’ün en güzel hali buradadır ve Şarap yapımında kullanılır. Bölge’de bulunan üzümler Şarap üretiminde önemli bir yere sahiptir. Türkiye ve Dünyayı aşan bir tada sahip olan Kapadokya şarapları bölgenin üzüm ile uğraşmasını sağlamıştır.

Kapadokya isminin gereği Güzel Atlar Ülkesi olarak bilinir. Bölgede At turlarına katılmakta sizlerin elinizde. Bölgenin en güzel vadilerini doyumsuz bir at yolculuğu ile keşfedebilirsiniz ve son derece güzel anlar yaşabilirsiniz. Nevşehir ili sınırları içerisinde yer alan Ürgüp, Avanos, Göreme, Uçhisar, Ortahisar, Zelve bölgenin turizm merkezlerindendir. Turizmin en çok yapıldığı yerler ; Göreme ve Ürgüp’tür. Göreme kayadan oyma hotelleri, tarifsiz ve doyumsuz manzarası, saklı güzellikleri ile adeta bir turizm başkentidir. Ürgüp ise yılların şehri Türkülere konu olmuş güzellikte bölgenin en hareketli yerlerinden birisidir. Göreme ‘de en çok yapılan aktiviteler arasında Atv turları, Safari Turları, Balon Turları, Türk Gecesi ve Sema Gösterileri tarihin en güzel örneklerinin sergilendiği Açık hava müzesiyle bilinir. Yolunuz Kapadokya bölgesinin yakınından da geçerse Göreme’ye uğramanız önemle ısrar edilir. Testi kebabı denince akla gelen yerlerden birisidir. Göreme’de bulunan restoranlar da testi kebabının tadına bakabilirsiniz.

Kapadokya Balon turları ile bölgeyi gökyüzünden tanımak sizler için harika bir anı olarak yerini alacaktır. Balon turları Sabahın ilk dakikalarında gökyüzünden Sınırsız Kapadokya manzarası ile dolu keyifli bir aktivitedir. Balon turlarına her gün yüzlerce kişi katılmakta ve yeryüzünden gezdiği güzelliklere gökyüzünden tanık olmaktadır. Kapadokya’da balon firmaları çoktur. Firmalar uzman pilotları ile her gün bir manzara sefası sunmaktadır sizlere balon sepetlerinin içinde. Balon turlarına katılmak için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmekte ve yerinizi çabuk almanız gerekmekte. Çünkü bu duyguyu gökyüzünden yaşamak isteyen binlerce kişi her gün bu özel aktivite için rezerve yaptırmakta ve balon turlarına katılmaktadır.

Kapadokya’nın en güzel vadileri sizleri bekliyor.Onları Sıcak hava balonları içinde gökyüzünden keşfetmeniz için Sizleri Kapadokya Balon Turlarına davet ediyoruz. Kapadokya’yı en güzel yaşayacağınız aktivitelerden biri olan balon turları Rezervasyonları için Kapadokya Balon Gezisi firması ile irtibata geçebilirsiniz ve uzman pilot kadrosu, deneyimli yer ekibi ile bu güzel anınızı sorunsuzca en iyi şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *