Kurban Bayramında Kapadokya Turları ve Etkinlikleri

Bayram hazırlıkları Kapadokya’da aylar öncesinden başladı. Şu an bayrama 1 hafta var, balonlarda 1 ay öncesinden tüm bayram boyunca yerler satıldı. Yine kapadokyada ne hotellerde ne de balonda yer kaldı, Kurban bayramın da Kapadokya tamamen dolmuş durumda. Telefonlar susmuyor ama maalesef ne hotellerde yer var ne de balonlarda. Kapadokya özel dokusu ve balonlarıyla Türkiye’nin gözbebeği oldu. Özellikle mağara hoteller artık Türkler tarafından da ilgi ile beğenilip birincil hotel haline geldi. Herkesin bildiği gibi dünyanın dört bir yanından gelen turistler Kapadokya’daki bu özel mağara tarzı butik hotellerde yer bulabilmek için aylar öncesinden yer ayırtıyor. Kapadokya’da 3-4 gün kalıp kapadokya’nın dokusunu, kokusunu almak bile ayrı bir keyif oldu. Kapadokya artık dünya gözünde markalaştı ve ölmeden önce 20 yapılacaklar listesine girdi. Kapadokya bölgesinde aktivitelerin ardı arkası kesilmiyor, kaldığınız süreç içerisinde onlarca aktivite ile günlerinizi renklendirebilirsiniz. Bu konuda size Kairos ve Kapadokya Seyahat yardımcı olabilir, kendilerini arayıp fikir almanız yeterli olacaktır.

Kurban Bayramına özel olarak acentalar turlar düzenlemeye başladı, Türkiye’nin dört bir yanına özellikle Kapadokya, Konya, Pamukkale, Antalya, Bodrum ve Güney doğuya yönelik turlar düzenleniyor. Kapadokya’daki yeraltı şehirleri görülmeye değer yerler arasındadır. Burayı mutlaka bir rehber eşliğinde gezmenizi öneririm. Kapadokya’da bir çok yeraltı şehri bulunmaktadır. Bunların içinde en önemlileri Derinkuyu ve Kaymaklıdır. Bunların yanı sıra Özkonak, Mazı, Özlüce, Sivasa, Tatlarin ve Acıgöl yeraltı şehirleri bulunmaktadır. Ayrıca Kapadokya’da bir çok vadi bulunmaktadır, bu vadilerde yürüyüş turları düzenlenmektedir hatta gece 10:00 dan sonra dolunay turlarıda büyük rağbet görmektedir.

Bu Kurban bayramında da Kapadokya rengarenk olup misafirlerini en iyi şekilde ağırlayacaktır. Özellikle her sabah gökyüzü rengarenk balonlarla bezenecektir. Sizde Kapadokya’ya geliyorsanız balon turuna binmeden sakın ayrılmayın!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *